»Želim še dodatnih soočenj 5. in 24. septembra.«
»Kadar pogledam stavbo si mislim: to je ogromen kraj, mi smo iz majhne države. Zato sem 'povlekel svojo težo' sem, da bi dosegel rezultate. Na ta način sem motiviran. Kadar pogledam okoli, vidim kolege, ki imajo enako mnenje ‒ saj se tisti, ki ne delajo, tudi ne pojavijo tukaj in nas ne motijo.«
»Zmanjkalo bo denarja. Zato potrebujemo ukrepe, ki bodo filigranski, za katere vemo, kje bomo dobili denar.«
»Država mora prioritetno odkupiti doma proizvedeno hrano, omejiti izvoz v tujino, subvencionirati surovine za kmetovalce.«
»Pokojninski sistem bo v prihodnosti po njegovem mnenju postal vzdržen, pokojnine pa višje.«
»O tem je bil najprej 'obveščen' Twitter, potem pa smo mi izvedeli, da bo prišel. Bomo videli, kaj bo prihodnji teden, ali bomo videli še kakšno soočenje glavnih pretendentov za mandatarja.«
»To se v nogometu ne dela, razen če res hočeš gledalce prepričati, naj naslednjič ne pridejo na tekmo. Ne bom rekel, da je bila ta taktika reklama za volilno abstinenco, ker je precej ostalih dogajanj, ki bodo spodbudila volivce k odhodu na volišča. Seveda razumem, zakaj so tako 'igrali', ampak všeč mi pa ni.«
»Če ima predsednik vlade svetovalce, ki znajo brati podatke javnomnenjskih raziskav, in če so mu pripravljeni odkrito povedati, bi mu morali povedati, da mu ne kaže zelo dobro in da je prvi del kampanje zamudil.«
»Vsi poznamo prvo televizijsko soočenje, ki je zaznamovalo sodobno politiko, med Nixonom in Kennedyjem. Na radiu je zmagoval Nixon, na televiziji pa Kennedy. Soočenja torej danes tudi gledamo, ker je pomenljivo, kako se nekdo odziva, kako naslavljajo drug drugega in kako se navsezadnje rokujejo. Televizija te zelo razgali. Vidi se, ali ima nekdo dober ali slab dan.«
»To je značilna razlika s prejšnjimi volitvami. Čeprav stranke na istem polu tekmujejo za iste volivce, se med seboj ne napadajo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju